Muzeum voskových figurín Madame Tussauds

0
9

Muzea voskových figurín Madame Tussauds jsou známé po celém světě. Najdete je celkově v sedmnácti nejvýznamnějších městech světa, mezi které patří například Hollywood či Las Vegas v Americe, Sydney v Ausrálii, Tokyo a Hong Kong v Asii a evropské velkoměsta jako jsou Londýn, Amsterdam či Vídeň. A právě Muzeu voskových figurín ve Vídni bude věnována pozornost v tomto článku.

Vídeň je město, které skrývá nespočet atrakcí, ze kterých si dokáže vybrat jistě každý, od milovníky historie až po návštěvníky, kteří ve Vídni vyhledávají především zábavu. Pokud tedy pomineme nejvýznamnější historické památky tohoto města, které jsou určitě každému z vás známo, pak se dostáváme k jeho nejznámějšímu centru zábavy, jakým je zábavní park Prátr. A právě zde – při „Wiener Riesenrad“ (Obrovské vídeňské kolo) se nachází jedno ze sedmnácti Muzeí voskových figurín Madame Tussauds.

Vstupte do něj a přeneste se v čase …

Seznamte se s nejvýznamnějšími osobnostmi z historie Vídně i celé Evropy – nyní máte jedinečnou možnost zúčastnit se audience s Marií Terezii – jedinou vládnoucí ženou z dynastie Habsburků, zapojit se do bitvy s Napoleonem nebo setkat se osobně s jedním z nejvýznamnějších filozofů všech dob – Karlem Marxem a dozvědět se více o Oskarovi Schindlerovi.

Pokud máte zájem spíše o politiku než o historii, v Muzeum Madame Tussauds se můžete setkat s těmi nejvlivnějšími osobami světa. Co byste řekli například na malý výlet do oválné pracovny amerického prezidenta Baracka Obamy nebo na setkání s papežem Benediktem XVI.? Takovou příležitost přece nemáte každý den!

Další lákavou nabídkou vídeňského muzea je také možnost setkat se s těmi nejinteligentnějšími a nejkreativnějšího osobnostmi. Troufnete si porazit Alberta Einsteina v IQ testu nebo si raději necháte zanalyzovat svou mysl od nejznámějšího psychologa – Sigmunda Freuda? A pokud milujete vážnou hudbu, pak určitě Nepromrhejte šanci zkomponovat novou skladbu s Mozartem či Beethovenem!

Není vám blízká vážná hudba, ale mnohem raději byste se setkali s někým ze současné hudební scény? V tom případě vyjděte na pódium a zazpívejte si s Justinem Bieberem či Katy Perry nebo se naučte tančit přímo od Michaela Jacksona jeho známý Moonlight dance!

Všichni nadšenci sportu pozor! Nyní se již na svých oblíbených sportovců nemusíte dívat pouze v televizi nebo o nich číst v novinách, ale můžete se přímo s nimi vyfotit či změřit si s nimi své síly, pokud máte dostatek odvahy. Zkuste zvítězit v tenise nad Thomasem Muster nebo poražte Hanse Krank v střílení penalt. Podaří se vám to?

Jak vidíte, v muzeum Madame Tussauds můžete být kýmkoliv chcete. A tedy, pokud jste toužili být vždy filmovým režisérem nebo samotným hercem v nejznámějších filmech, pak si to můžete vyzkoušet přímo zde! Společnost vám budou dělat hvězdy světového formátu jako například nádherná Marilyn Monroe, Marlene Dietrich nebo Romy Schneider.

A víte co se dělá po úspěšném natočení filmu? No přece slaví! A to ve velkém stylu! Vyzkoušejte si veškerou slávu a lesk na červeném koberci a VIP párty s Bradem Pittem, Angelinou Jolie nebo Robertem Pattinsonem! Pouze v muzeu voskových figurín jim máte možnost podat ruku a vyfotit se s nimi.

Ceník 2020

Vstupenka zakoupena na místě Zakoupená předem online
Dospělí a mládež (15r. A více) 24, – € 16,80 €
Děti (4-14r) 20, – € 12, – €

Muzeum je otevřeno denně 10: 00-18: 00, 364 dní v roce. Poslední vstup je možný v 17:00. Na Nový rok 1. ledna je otevřeno mezi 12:00 – 18:00, na Štědrý den 24.12. je muzeum zavřeno.

Madame Tussauds Vienna
Wiener Riesenrad, Prater
Riesenradplatz
1020 Vienna
www.madametussauds.com/Wien/