Parkování ve Vídni

1

Vídeň má podobný systém parkování než jiná evropská města. V centru města a přilehlých obvodech jsou zóny krátkodobého parkování kde můžete auto zaparkovat až na dvě hodiny. Budete však potřebovat parkovací lístek (Parkschein). Začátek těchto zón bývá označený dopravními značkami, avšak konec už ne, proto se vám snadno může stát, že se dostanete za hranice obvodu, kde už zóna neplatí. Proto při parkování je třeba si všímat ve kterém obvodu se právě nacházíte. Tyto zóny neplatí u některých ulicích s obchody a pro parkoviště při supermarketech, vše je dobře popsáno dopravním značením.

Krátkodobé parkovací zóny ve Vídni

 • Okresy 1 až 9 a 20: pondělí až pátek, kromě svátků, od 9:00 do 22:00, max. pobyt 2 hodiny
 • Okresy 10, 11, 12 a 14 až 19: pondělí až pátek, kromě svátků, od 9:00 do 19:00, max. pobyt 3 hodiny

Speciální podmínky při Stadthalle: pondělí až pátek od 9:00 do 22:00; sobota, neděle a státní svátky 18:00 hod. – 10:00, max. pobyt 2 hodiny

Mimo vyznačených časů, tedy zejména v noci a víkendech je parkování na těchto místech bezplatné. Jinak budete vždy potřebovat parkovací lístek, i když zastavíte jen na chvíli například vyložit si zavazadla. Když parkujete při svém hotelu, který nemá vlastní parkoviště můžete požádat o bezplatný parkovací lístek na 10 minut případně o vydání denní parkovací karty. Tyto lístky se však nedají kombinovat s jinými parkovacími lístky.

Na parkovacím lístku třeba vyznačit perem křížkem datum a čas příjezdu, na nejkratším 10 minutovém se značí pouze hodina a minuta příjezdu. Při použití většího počtu parkovacích lístků vyznačte na každém stejný čas příjezdu. Řidiči se zdravotním postižením mohou zónách krátkodobého parkování parkovat s průkazem za čelním sklem zdarma a neomezeně dlouho.

Parkovací lístky můžete koupit:

 • na čerpacích stanicích
 • na prodejních místech dopravního podniku Wiener Linien
 • v automatech na lístky dopravního podniku Wiener Linien
 • v prodejnách tabáku v automatech na cigarety
 • přes mobilní telefon po bezplatném zaregistrování na stránce HandyParken.at

Ceník parkovacích lístků 2020

Jsou barevně odlišeny podle délky platnosti:

 • 10 minut, fialová, zdarma
 • 30 minut, červená, 1,10 EUR 1 hod. , modrá, 2, 20 EUR
 • 1,5 hod., zelená, 3,30 EUR 2 hodiny, žlutá, 4,40 EUR

Na delší dobu mimo centra můžete výhodně zaparkovat v síti garáží Park & Ride. Stojí 3,60 EUR na den, jsou otevřeny 24 hodin denně a všechny se nacházejí přímo u stanicích metra. Jsou na těchto místech:

Obvod/metro

 1. Erdberg (U3)
 2. Spittelau (U4) 14. Hütteldorf (U4)
 3. Ottakring (U3)
 4. Heiligenstadt (U4)
 5. Aderklaaer Straße (U1)
 6. Brünner Straße (S3)
 7. Leopoldau (U1) 22. Donaustadtbrücke (U2)
 8. Siebenhirten (U6)
 9. Liesing (S1)

Parkování v garážích v centru města je dražší, možnosti i ceny najdete na stránce Parken in Wien.

1 komentář

 1. […] Parkování v zóně krátkodobého parkování je obvykle možné pouze na parkovací lístek. Tyto parkovací lístky jsou k dostání v ÖAMTC, trafikách, pokladnách, automatech na jízdenky (stanice metra), na nádražích, v některých bankách, spořitelnách a na čerpacích stanicích a musí být zcela vyplněné a umístěné na viditelném místě za čelním sklem. Parkovací lístky lze zakoupit také prostřednictvím mobilního telefonu. Parkování ve Vídni je věnován samostatný článek. […]

Comments are closed.