Dlouhá noc muzeí – Lange Nacht der Museen 7. 10. 2023

0

Letos se Dlouhá noc muzeí uskuteční v sobotu 7. října 2023 v celém Rakousku. Během této akce můžete na jednu vstupenku navštívit desítky rakouských muzeí a galerií. Mnohé z nich při této příležitosti nabízejí speciální akce a prezentace. Pro letošní ročník připravili organizátoři pro návštěvníky několik nových míst. Vstupenky a brožury jsou k dispozici od začátku září ve všech zúčastněných muzeích a institucích.

Asi největším lákadlem pro našince, nejen kvůli blízkosti, ale také kvůli rozmanitosti muzeí je určitě Vídeň. Muzea, jako je Mozartův dům, Albertina, Muzeum motýlů nebo ZOOM Museum, určené zejména dětem, jistě není třeba představovat. Hlavním informačním bodem pro návštěvníky rakouské metropole je náměstí Maria-Theresien-Platz, kde se nachází světoznámé Uměleckohistorické muzeum a Přírodovědné muzeum, které se rovněž účastní Dlouhé noci muzeí ve Vídni. Zde vám budou k dispozici informátoři, kteří zodpoví všechny vaše případné dotazy týkající se této akce.

Doprava bude zajištěna speciálními autobusy, na které platí jízdenka a které budou jezdit mezi jednotlivými muzei. Jízdenka platí také jako jízdenka na vídeňskou veřejnou dopravu, včetně nočních spojů. Děti do 12 let mohou cestovat zdarma v doprovodu dospělé osoby s platnou vstupenkou na Dlouhou noc v muzeích. Autobusové linky 1 až 4 budou začínat svou trasu na náměstí Marie Terezie přibližně v 15minutových intervalech.

Tato akce nabízí jedinečnou příležitost objevit tisíce rozmanitých exponátů nejen ve Vídni, ale v celém Rakousku za zlomek ceny a noční atmosféra jí dodává zvláštní kouzlo.

Kdy: 7.10.2022 od 18:00 do 01:00 hod.

Vstupenky: 15 €, členové klubu Ö1, děti, důchodci, invalidní důchodci 12 €, děti do 12 let mají vstup zdarma.

Otevírací doba informačního centra na náměstí Marie Terezie:

Čtvrtek 5. října od 14.00 do 18.00 hodin
Pátek 6. října od 10.00 do 18.00 hod.
Sobota 7. října od 9.00 hod.

Doprava: autobusy jezdí každých 15 minut z náměstí Marie Terezie.

Oficiální webové stránky akce: langenacht.orf.at