ZOOM Kindermuseum – dětské muzeum ve Vídni

0

Vídeň je město nabízející množství zážitků lidem všech věkových kategorií. Pro ty nejmenší, ale i dospělé je zde muzeum, které je zaměřené na vzdělávání zábavnou formou a rozvoj smyslového vnímání dětí. Dětské ZOOM muzeum, které najdete na Museumsplatz 1, na své rozloze 1600 čtverečních metrů nabízí množství výstav a workshopů rozdělených podle věkových kategorií.

ZOOM Ozean je určen pro děti od 8 měsíců do 6 let. Podmanivou hrou a dobrodružným prostředím podmořského světa vzbuzuje v dětech předškolního věku touhu poznávat a klást otázky, zaměřuje se na rozvoj motoriky a poznávacích schopností. Naleznete zde množství tunelů, prolézaček či zrcadel, ti největší dobrodruzi navštíví lodní palubu, kde se přemění v lodní posádku a vytvářejí své vlastní hry.

ZOOM Studio pro děti od 3 do 12 let je prostorem, kde se děti seznamují s uměním, pracují s umělci a mohou si vyzkoušet širokou škálu uměleckých technik a materiálů, které ve svých pokojích či ve školkách většinou nemají možnost poznat. V ZOOM studiu není důležitý výsledek, ale samotná pracovní činnost, kde kromě samotné kreativní zábavy děti vedou rozhovory se zkušenými umělci, kterými se ve vašem dítěti možná probudí nový Rembrandt.

Interaktivní ZOOM výstavy, které jsou vždy zaměřeny po určitých časových obdobích na jiné téma, jsou určeny dětem od 6 do 12 let a snaží se zaměstnat dětské hlavy hledáním odpovědí na jejich všudypřítomné otázky, ať už ze světa vědy, umění či kultury a historie.

ZOOM filmové studio otevírá dětem od 8 do 14 let svět animovaných filmů a filmového zvuku, prožívají tu role malých scénáristů, režisérů, kameramanů či zvukařů a díky moderní technice si mohou vyzkoušet vytvořit svůj vlastní krátký film či hudební hit a zvukové koláže.

Kromě stálých témat najdete ve vídeňském ZOOM muzeu i několik krátkodobých výstav a pracovních dílen, každou z nich však spojuje jeden cíl – děti do vzdělávací hry zapojit, nejen ji předvést.

 

Otevírací hodiny

út – čt, 08:30 – 16:00

pátek, 08:30 – 16:00

so – ne, 10:00 – 16:00

pondělí – zavřeno

 

Adresa:

Museumsquartier, Museumsplatz 1

1070 Wien

www.kindermuseum.at

 

Kontakt

+43 1 524 79 08

info@kindermuseum.at