Nákupy ve Vídni

0

Vídeň je skvělým místem pro všechny nákupy. Máte opravdu všechno v nesrovnatelně širší volbě, často vyšší kvality za lepších cen než u nás. Od luxusních světových značek až po cenově dostupné zboží. Nejoblíbenějším v současnosti jsou oděvy, obuv, kosmetika a domácí příslušenství. Mnoho světoznámých oděvních značek, kosmetických společností a parfumerií, které mají své obchody na našem trhu, vůbec nefunguje. Zde budete mít podobnou cenu jako normální produkty z našich obchodů. Kromě toho skladové položky nenajdete v sezonně, ale celoročně.

Naplánujte si návštěvu města, abyste mohli dosáhnout otevírací doby. Zdejší obchody bývají ve všední dny otevřeny obvykle pouze do šesté, některé až půl osmé, v sobotu do páté. Část obchodů prodloužila otevírací dobu ve čtvrtek nebo v pátek a většina z nich má prodlouženou prodejní dobu během adventu. Všechny obchody jsou uzavřeny v neděli a ve státních svátcích. Výjimkou jsou obchody na nádražích, na letištích, v čerpacích pumpách a v obchodech se suvenýry.

Nejluxusnější obchody jsou v ulicích po celém starém městě, v ulicích Kärtner Straße, Graben a Kohlmarkt, tedy v oblasti obklopené legendární ulicí Ringstraße. Není však výjimkou, že stejné zboží získáte levněji na méně luxusním místě, za krátkou zajížďku. Ale i v této lokalitě si můžete koupit cenově dostupné zboží. Nejširší výběr za nejlepší ceny však najdete na slavné Mariahilferstrasse, kde strávíte celý den nákupy. Velkou zkušeností je také návštěva jednoho z trhů, například legendárního Naschmarktu.

Naschmarkt
Naschmarkt

Pokud jste přijeli autem do Vídně, vyplatí se zaparkovat na jednom z parkovišť Park&Ride za 3,60 EUR za den a pak jeďte po městě pěšky nebo s pomocí MHD. Můžete se snadno dostat do Vídně z různých směrů a vlakem nebo autobusem .

Nakupovat se vyplatí i ve velkých nákupních centrech, jejichž Vídeň nabízí několik. Jejich velkou výhodou je že tam najdete vše pod jednou střechou. Pokud jste autem, netrapte se parkováním a nemusíte vláčet tašky a krabice s botami od obchodu k obchodu, ale můžete si je pohodlně odložit do auta. Nejnavštěvovanějšími nákupními centry jsou Shopping City Süd (SCS), Shopping Center Nord, Gasometer, Huma, donauzentrum, Millennium City a Lugner City.

Mariahilfer Straße

Nejznámější nákupní ulici ve Vídni lemuje přes 350 obchodů po obou stranách na celé její délce téměř 4 kilometry.

mariahilferstrasse
Mariahilferstrasse

Své zastoupení tu mají snad všechny renomované módní značky. Obchody zde však nenabízejí pouze oblečení. Ulice je oblíbeným místem nákupů šperků, bižuterie, kosmetiky, elektroniky, nábytku a bytových doplňků, které v takovém výběru u nás neseženete. A to vše často za velmi rozumné ceny. Mezi obchody najdeme i mnoho typických vídeňských kaváren, restaurací a fastfoodů. Zajímavých nabídek je nekonečné množství a nakupováním zde strávíte lehce celý den.

Obrovské obchodní domy zde mají C&A, H&M i Peek & Cloppenburg s nesrovnatelně širší nabídkou zboží jak ji známe z našich prodejen. Velké prostory zabírají značky American Apparel, Benetton, Esprit, Promod, Mango, Zara, bižuterie Claire’s, kosmetika Lush,nebo oblíbený řetězec Forever21.

Boty si určitě vyberete například v obchodním domě Humanic, který se výběrem značek a kvalitou na ten náš velmi nepodobá, nebo v prodejně italské značky Geox.

Ve vícepodlažním obchodním domě Müller seženete výhodně kosmetiku, parfémy a drogistické zboží.

Pokud pro krátkost času hledáte vše na jednom místě, spokojeni budete určitě ve vícepodlažním obchodům domě Gerngross, kde koupíte kromě oblečení, obuvi a bytových doplňků i mnoho jiného.

Na ulici má své sídlo i legendární obchod s látkami Komolka. Kvůli velkému výběru kvalitních látek a doplňků sem chodí nakupovat lidé z celého Rakouska.

Pokud se na nákupy chystáte autem, je sice jistá šance že se vám podaří zaparkovat v okolních uličkách, ale tyto parkovací místa bývají obsazena již v dopoledních hodinách. Ulice spojuje historické Centrum se západní nádražím, kde je parkování jednodušší. V sobotu jsou obchody otevřeny obvykle jen do 18:00, v neděli a svátky jsou zavřené. Kompletní seznam obchodů naleznete na stránkách www.mariahilferstrasse.at

Kärtner Straße

Na této legendární ulici v centru města je nejvyšší koncentrace obchodů s luxusním zbožím. Seženete tu zejména oblečení a šperky, porcelán a starožitnosti ale také kosmetické výrobky, módní doplňky, šperky, a bytové doplňky. Ulice se táhne od Stephansdomu až po známý hotel Sacher. Od roku 1973 je pěší zónou, takže vás nebude obtěžovat dopravní ruch a můžete si pohodlně vychutnat procházku mezi historickými památkami a domy převážně z 18. století.

Kärtner Straße
Kärtner Straße

Své hlavní prodejny zde mají Armani, Hugo Boss, Cartier, Gucci, Louis Vuitton a Prada. Zastoupeny jsou však i značky Bally, Benetton, Burdberry, Calvin Klein, Coccinelle, Esprit, Footlocker, Chanel, Max Mara, Michael Kors, Orsay, Palmers, Polo, Salamander, Schöps, Sisley, Triumph a Wolford.

Najdeme zde i velké obchodní domy H&M, Peek & Cloppenburg a Steffl, který má na prvním patře dokonce outlet s cenově výhodným zbožím. V šestipodlažní obchodním domě Peek & Cloppenburg jsou zastoupeny značky jako Armani, Benetton, Boss Orange, Burberry London, Calvin Klein, Diesel, Furla, Gerry Weber, Jack Wofskin, Marc O’Polo, Polo, Ralph Lauren a Tommy Hilfiger. Za zmínku jistě stojí i obchodní dům House of Beauty známé parfumerie Douglas, nebo obchody rakouské značky Swarowski.

Najdeme zde však i dostupnější zboží v obchodech Mango a Zara, velkou prodejnu zde má i obuv Humanic. Na konci ulice je zastřešená nákupní galerie Ringstraßen-Galerien kde se dá nakupovat i za nepříznivého počasí. Seznam obchodů naleznete na tomto odkazu.

Graben

Graben
Graben

Další známou nákupní zónou ve vídeňském starém městě je Graben. Vedle obchodech s luxusními italskými značkami jako Bally, Escada, Lacoste, Gerry Weber nebo Stefanel zde sídlí nejstarší obchod Julius Meinl s vlastní vyhlášenou kavárnou. Pasáže a obchodní domy mají v nabídce kromě módy i bytové doplňky, šperky, porcelán a starožitnosti. Uprostřed ulice stojí bohatě zdobený 21 metrů vysoký morový sloup Nejsvětější trojice z roku 1679. Těsně vedle je vchod do zřejmě nejluxusnějších podzemních veřejných toalet vykládaných dřevem a mramorem s pozlacenými armaturami. Seznam obchodů v oblasti naleznete na tomto odkazu.

Kohlmarkt

V této asi nejdražší uličce se nakupují kromě oblečení také šperky, porcelán a starožitnosti.

Krátká ulička vedoucí přímo k zámku Hofburg má ty nejluxusnější a nejdražší pasáže, obchodní domy a obchody značek jako Chanel, Burberry, Luis Vuitton, Armani, Salvatore Feragamo nebo Gucci.

Sídlí zde i bývalá císařská dvorní cukrárnu Demel založena v roce 1785, dnes největší a nejdražší cukrárna ve Vídni. V roce 1857 se stal majitelem Christoph Demel po kterém nese jméno dodnes. Obsluhující personál je oblečen v stylových černých šatech a nabízí výhradně ručně zhotovené výrobky podle starých receptů. Mnohé z nich si můžete odnést domů i v dárkovém balení, pro představu za známou 500g Sachertorte dáte přes 30,- EUR (760 Kć).

Kirchengasse

Malá ulička Kirchengasse v 7. vídeňském obvodu nabízí nápadité a stylové obchody mladého módního designu a streetwear mimo hlavního proudu. V obchodech At First Sight, Common People, Sixx, Rattlesnake a mnoha jiných si jistě ulovíte svůj unikátní kousek od designérů z celého světa. Další obchody najdete na stránkách wien.info

Landstraßer Hauptstraße

Na ulici ve třetím městském obvodu najdeme obchody s luxusním i dostupnějším zbožím, podobně jako na známé Kärntner Straße. Nakupování zpříjemňuje alej stromů táhnoucí se ulicí a tržiště Rochusmarkt s rozmanitými delikatesami. Seznam obchodů naleznete na tomto odkazu.

Meidling Haupstrasse

Na nevelké nákupní třídě hned vedle vlakového nádraží Wien Meidling jsou obchody C&A, Deichmann a H&M. Za návštěvu stojí však zejména Kleider Bauer,který zde má outlet s oblečením za výhodné ceny. Seznam obchodů naleznete na tomto odkazu.

Gasometer City

Gasometer
Gasometer City Wien

Své jméno nese díky městským plynojemem s nimiž je spojena jeho netradiční architektura. Nákupní středisko nabízí desítky obchodů, restaurací a kaváren a zábavní středisko s 12 kinosály a koncertními halami. Kromě těchto veřejných prostor jsou zde byty pro 15000 nájemníků, studentská kolej, centrum okresní nemocenské pokladny a městský archiv města Vídeň.

Oficiální stránky: www.gasometer.at

Millenium City

Komplex budov na břehu Dunaje v blízkosti umělého ostrova Donauinsel se stovkami obchodů, kaváren a restaurací, stejně vyhledávaná destinace pro nákupy všeho druhu.

Oficiální stránky: www.millennium-city.at

Donauzentrum

Asi nejznámější a nejvyhledávanější nákupní centrum ve Vídni. Poslední významné rozšiřování proběhlo v roce 2010 a centrum se stále přizpůsobuje potřebám svých zákazníků.

Oficiální stránky: www.donauzentrum.at

Fischapark

Nákupní centrum Fischapark ve Wiener Neustadt momentálně rozšiřuje kapacitu na dvojnásobek, dokončení je plánováno na podzim 2013. Ze současných 21.000m2 a 46 obchodů se plocha zdvojnásobí na více než 40.000m2. Parkování je zdarma.

Oficiální stránky: www.fischapark.at

Shopping City Süd

Shopping City Süd
Shopping City Süd

Nákupní centrum Shopping City Süd na okraji Vídně je zřejmě nejoblíbenější nákupní destinací nejen místních ale i našince. Nejen kvůli bezproblémovému příjezdu k centru, množství volných bezplatných parkovacích míst ale také pro více než 330 obchodů. Toto druhé největší nákupní centrum v Evropě nabízí pod jednou střechou na délce přes 1,5 kilometru výběr všech druhů zboží různých cenových kategorií. Akce v Shopping City Süd bývají často výhodnější než u nás, vyplatí se koupit zejména oblečení, boty, doplňky a šperky. Slevy bývají často výrazné i mimo sezónní výprodej, například před Vánocemi.

Součástí centra je i obchodní dům IKEA. Je tam sice většinou stejné zboží jako u nás, ale často s nižšími cenami. Z Vídně sem jezdí 2x za hodinu autobus z konečné stanice Siebenhirten linky metra U6.

Více informací naleznete na stránkách nákupního centra www.scs.at. Na stránkách je i link na vlastní aplikaci pro telefony Apple nebo Android.

Shopping Center Nord

Podobné, ale menší nákupní centrum najdete i na severním okraji Vídně. Obchody i parkoviště jsou na kryté ploše.

Oficiální stránky: www.scn.at

 

 

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno