Mezinárodní zahradnický veletrh s největší evropskou výstavou květin Tulln 2023

0
15

Nejkrásnější zahradní akce v Rakousku slaví 70. výročí

Od 31. srpna do 4. září 2023

Na výstavní ploše 85 000 m² představuje vše, co souvisí se zahradami a rostlinami, přibližně 450 vystavovatelů. Mezinárodní zahradnický veletrh v Tullnu je nejdůležitější událostí pro všechny zahradníky a zahradnické profesionály. Na jednom místě zde najdete ty nejlepší tipy a návrhy pro plánování, navrhování, vybavení a údržbu zahrady. Ideální pro nákupy pro dům a zahradu a pro seznámení se s novinkami na veletrhu.

Největší evropská květinová výstava

Jedním z vrcholů je přehlídka vystoupení rakouských zahradníků a floristů – největší květinová show v Evropě. S více než 200 000 květinami se celá hala promění v moře barev, tvarů a vůní. Tisíce květin jsou naaranžovány do jedinečných květinových uměleckých děl: nesrovnatelná nádhera přírody v kombinaci s uměním nejlepších rakouských zahradníků a floristů.

Otevírací doba

Od čtvrtka 31. srpna do pondělí 4. září 2023

Otevřeno denně od 9.00 do 18.00 hod.

Ceny vstupného

Dospělí: 14,- €

Důchodci, studenti a žáci (od 15 let): 12,- €

Skupiny (od 20 osob): 12,- €

Děti od 6 do 15 let: 3,- €

Děti do 6 let: vstup zdarma

Rádi bychom upozornili, že podle dolnorakouského zákona o kontrole psů musí mít psi náhubek a musí být vedeni na vodítku.

Vstupenka s přidanou hodnotou

Nová dopravní koncepce veletrhu Messe Tulln zahrnuje moderní naváděcí systém a „Mehrwert-Ticket“. Tato „vstupenka s přidanou hodnotou“ pro návštěvníky veletrhu zahrnuje kromě vstupného také bezplatné využívání veletržních parkovišť, včetně kyvadlové dopravy na parkoviště a bezplatné dopravy na nádraží Tulln a Tullnerfeld a zpět.

Jedno vstupné – dvě zahradní atrakce!

V roce 2023 se všichni návštěvníci mohou těšit na dnes již tradiční novinku: vstupenku na int. zahradnický veletrh Tulln lze využít také k návštěvě sousedního veletrhu GARTEN TULLN.

Váš osobní slevový poukaz

Zajistěte si zvýhodněnou vstupenku! Místo 14,- € za 12,- €.

Stačí vyplnit formulář, odevzdat ho na pokladně veletrhu a získáte celodenní vstupenku za zvýhodněnou cenu.

Vyplňte slevový kupón online

Stačí formulář kompletně vyplnit, vytisknout – a po jeho odevzdání na pokladně veletrhu obdržíte jednodenní vstupenku za zvýhodněnou cenu. Vytiskněte prosím PDF v původní velikosti a vystřihněte jej po okrajích.

Vstupenky na veletrh lze zakoupit v oficiálním e-shopu na adrese:

https://www.messe-tulln.at/ticketshop/

Co kde uvidíte

HALA 1

To nejlepší za 70 let – velká jubilejní výstava květin

V září 1953 se na hlavním náměstí v Tullně poprvé konala květinová výstava. Během 70 let se z ní stala výstava Int. Gartenbaumesse Tulln s největší květinovou výstavou v Evropě. V roce 2023 bude tradice pokračovat a staré exponáty budou ozdobeny propracovanými květinovými expozicemi a představí se nejdůležitější události posledních sedmi desetiletí. 200 000 květin bude naaranžováno do jedinečných květinových uměleckých děl: nesrovnatelná nádhera přírody v kombinaci s uměním nejlepších rakouských zahradníků a floristů.

HALA 2

Gärtner Starkl: „Zážitkový park růží“

Pod heslem „Park zážitků z růží“ představuje společnost Gärtner Starkl velkolepou výstavu růží zvláštního druhu. Nadrozměrné skořápky jsou zdobeny růžemi. Velké vodní nádrže a písečné plochy vytvářejí středomořskou atmosféru. Neobvyklé rostliny i osvědčenou klasiku si můžete ihned odnést z prodejní plochy.

Výstava zeleniny – „Marocká zahrada“

Na mezinárodním zahradnickém veletrhu v Tullnu se koná výstava zeleniny zaměřená na marockou zahradu. Terakotové cestičky vedou kolem barevné budovy s maurskými okny. Krásu jí dodávají třpytivé vodní nádrže a fontány. Zelenina v modré, bílé a zelené barvě a voňavé bylinky lákají návštěvníky do marocké zahrady.

HALA 3

Rozsáhlé bazény a wellness zařízení

Stylové bazény pro každou zahradu – hala 3 je zaměřena na moderní bazény, ohrádky, bazény všech velikostí a materiálů, vnitřní a venkovní vířivky, venkovní sauny a řadu doplňků. Rakouský svaz bazénů ÖVS nabízí nezávislé poradenství v oblasti úspory vody a energie. Mimo jiné poskytuje také informace o nebezpečí pro nejmenší při koupání v bazénu nebo v bazénu s dětskou omalovánkou „Ein Puhuhul im Garten“.

Kittenbergerovy zážitkové zahrady: „Objevte nádheru přírody!“

Získejte nápady pro své osobní zahradní štěstí a načerpejte energii z vlastní zahrady. Na stánku Kittenberger Erlebnisgärten zažijete tento pocit poprvé. Toskánská atmosféra, přírodní bazén, práce se dřevem a kamenem a především výsadba poskytují inspiraci pro vaši vlastní oázu pohody. Tým Kittenberger Erlebnisgärten na vás čeká v hale 3, stánek 313 a rád vám poradí s velkými i malými dotazy na cestě k vaší vysněné zahradě.

HALA 4

Dolnorakouská zemědělská komora: „Cesta zemědělství v čase“

Dolnorakouská zemědělská komora se zabývá zeleninou, ovocem a zahradnictvím v Dolním Rakousku již sedm desetiletí. Důraz je kladen na regionálnost. Regionální produkce je základem pro bezpečné zásobování místními potravinami a surovinami. Dolnorakouská zemědělská komora poskytuje informace o zemědělství a potravinářství a zviditelňuje a zprostředkovává práci zemědělců a jejich produktů.

HALA 5, HALA 6 A HALA 10

Vše pro hobby zahrádkáře i profesionální zahradníky

Zahradnické potřeby pro hobby zahrádkáře i profesionály – zahradní nářadí, zahradní osvětlení, zahradní design, přírodní bazény, vyvýšené záhony, květinářské potřeby, květiny, cibuloviny, ovocné a okrasné stromy, rostliny a orchideje, cibuloviny, zelenina, trvalky, letní a zimní zahrady, stínicí systémy, zahradní nábytek, teakový nábytek, dřevěné terasy, zavlažovací systémy, hnojiva a přípravky na ochranu rostlin, zahradní dekorace, nerezové fontány.

HALA 8

Zahradnické tipy od profesionálů a květinové řemeslo na jevišti ORF NÖ

Květinová řemesla na jevišti ORF NÖ! Denní tipy rakouských profesionálních zahradníků, zahradních designérů, floristů a velkoobchodníků s květinami. Získejte praktické informace od oblíbených zahradníků ORF NÖ Franze Gabesama, Johannese Käfera a zahradní designérky Kathariny Gabesam-Rasner. Nebudou chybět ani přednášky Natur im Garten, každodenní ukázky floristiky a aranžování květin pro děti.

Zahradní designéři Rakousko

Záhradní dizajnéri Rakúsko predstavujú prírodnú záhradu: drevo zo škovránkov, hmyzie hotely, exkluzívny nábytok a sochy, trvalky, vyvýšené záhony a vertikálna výsadba vás pozývajú k dobrému pocitu. Oproti pódiu ORF NÖ predstavia záhradní dizajnéri z Rakúska mnohé aspekty svojej profesie, medzi ktoré patrí aj zakladanie a dláždenie chodníkov, ako aj, samozrejme, plánovanie a výsadba záhrady.

Fleurop – Interflora

Za více než 100 let se společnost Fleurop-Interflora vyvinula v jednu z největších maloobchodních organizací na světě s více než 50 000 květinářstvími ve více než 150 zemích a je lídrem na trhu květinových služeb. Protože Mezinárodní zahradnický veletrh v Tullnu letos slaví 70. výročí, nabízí společnost Fleurop dvě vstupenky a speciální výroční kytici různých růží. V hale 8 bude Fleurop Austria ve spolupráci s FleuraMetz prezentovat pánské rostliny. Počínaje Aloe Vera, Echeveria nebo Ficus elastica Robusta a mnoha dalšími.

GALABAU: Svaz zahradníků a krajinářů Rakouska

GALABAU představuje rozmanitost zahradní a krajinářské architektury. Výstavní zahrada o rozloze 800 m², jejíž součástí je také výstavní jezírko a přírodní koupaliště, inspiruje malé i velké. Návštěvníci Mezinárodního zahradnického veletrhu v Tullnu najdou ve výstavní zahradě GALABAU a na společném stánku v hale 3 inspiraci a nové nápady, stejně jako rady a informace.

Technologie v zahradě

Na veletrhu Int. Gartenbaumesse Tulln najdete velký výběr zahradní techniky, zahradního nářadí, sekaček na trávu, travních robotů, zavlažovacích systémů a mnoho dalšího.

„Příroda v zahradě“ – všechny informace o ekologickém zahradničení

Přírodní zahrada je pěstována ekologicky a je symbolem barevné rozmanitosti a kvality života. Její téměř přírodní designové prvky z ní činí ráj pro lidi, zvířata i rostliny. Získejte odborné rady, praktické tipy a triky pro svou přírodní zahradu ve východní venkovní zóně nebo v informačním stánku v hale 8.

Mapa výstaviště

Messe Tulln je největší a nejmodernější výstaviště v Dolním Rakousku.

K dispozici je celkem 85 000 m² výstavní plochy, z toho 32 000 m² v 9 halách a 53 000 m² pod širým nebem. Výstavní hala 3 s celkovou výstavní plochou 6 500 m² je největší výstavní halou v Dolním Rakousku. Přednáškové centrum poskytuje prostor pro přednášky, prezentace a infotainmentové pořady.

V okolí výstaviště se nachází 7 000 parkovacích míst.

Na východním parkovišti jsou k dispozici parkovací místa pro handicapované a všechny haly jsou bezbariérové.

Ze vzdálenějších parkovišť jezdí k hlavnímu vchodu na veletrh bezplatná kyvadlová doprava. (Odjíždí přibližně každých 15 minut)

Z vlakového nádraží v Tullnerfeldu a hlavního nádraží v Tullnu jezdí na výstaviště Messe Tulln a zpět bezplatná kyvadlová doprava. (Odjezdy přibližně každých 20 minut)

Plán otevřeného prostoru

Příjezd na mezinárodní zahradnický veletrh v Tullnu

Abyste měli klidnější příjezd i odjezd, jsou všechny příjezdové cesty vybaveny velkými značkami s ukazateli volného/omezeného parkování, které vás rychle a efektivně navedou na volná parkovací místa v okolí výstaviště.

Přehledná mapa parkování

Ze vzdálenějších parkovišť JVU je od 30 minut před začátkem veletrhu do 30 minut po skončení veletrhu zajištěna bezplatná kyvadlová doprava k hlavnímu vchodu výstaviště. Čekací doba na kyvadlové autobusy je maximálně 15 minut.

Mezi jižním vchodem a základnou ÖAMTC jsou k dispozici parkovací místa pro invalidy. U základny ÖAMTC je k dispozici dobíjecí stanice pro elektrickou energii.

V okolí výstaviště je k dispozici celkem 7 000 parkovacích míst.

Adresa

Messe Tulln GmbH
A-3430 Tulln, Messegelände
Tel: +43/(0)2272/62403-0
Fax: +43/(0)2272/65252
e-mail: messe@tulln.at

Facebook: https://www.facebook.com/messetulln.at/

Instagram: https://www.instagram.com/messe_tulln/?hl=de

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCoBsnpRRhghr1jOjmA4vXwg