Donauinselfest 2023 – největší evropský hudební festival pod širým nebem

0
7

V srdci Vídně na Dunaji na dlouhém umělém ostrově Donauinsel se koná pravidelný víkend plný hudby a zábavy – festival Donauinselfest. Na každoročním hudebním festivalu vystupují převážně místní interpreti a příležitostně i mezinárodní hvězdy. Obvykle jej navštíví kolem 2,5 milionu lidí. V roce 2022 se na akci konalo více než 600 hodin hudby na 11 scénách a mnoho dalších festivalových aktivit.

Dunajský ostrov Donauinsel je 21 km dlouhý a 250 m široký umělý ostrov vytvořený v rámci protipovodňové ochrany. Slouží však také jako rekreační park, kde se můžete procházet, plavat, jezdit na kole, šlapat, lézt, jíst, pít a vůbec se bavit. A každý rok se jeho část na jeden víkend promění v obrovský hudební festival pod širým nebem.

Hudba obvykle zahrnuje různé žánry včetně rocku, popu, rapu, hip-hopu, elektronické hudby, swingu, folku, metalu a všeho mezi tím.

Ačkoli většina účinkujících pochází z Rakouska, na seznamu mezinárodních hvězd z minulých ročníků jsou například Mando Diao, Lisa Stansfield, Amy Mcdonald, Michael Bolton, Sean Paul, Bob Geldof a mnoho dalších z německy mluvícího hudebního světa.

Mezi jednotlivými vystoupeními se můžete zabavit i různými dalšími aktivitami, nemluvě o mnoha stáncích, které budou poskytovat jídlo a vodu (samozřejmě ne zadarmo). V roce 2023 například očekávejte pop-up verzi designového trhu Edelstoff.

Zajímavé je, že vše organizuje politická strana SPÖ, která již desítky let víceméně tvoří vládu města.

Festival letos oslaví své výročí

Po omezeních souvisejících s COVID se organizátoři v roce 2022 vrátili k tradičnímu formátu s více než 100 účinkujícími, 11 scénami a více než 600 hodinami hudby, nemluvě o všech dalších oblastech aktivit a služeb. Letos, v roce 2023, se uskuteční jubilejní 40. ročník.

Termíny a vstup

Červnový víkend je již tradicí a Donauinselfest 2023 je naplánován na 23. až 25. června.

Vstupenku si kupovat nemusíte, protože, jak již bylo zmíněno, vstup je zdarma. Podrobnosti o vstupu a programu, stejně jako kompletní informace pro návštěvníky, najdete na oficiálních webových stránkách, jakmile budou k dispozici.

Jak se dostat na Donauinselfest

Metrem

Na akce na ostrově nejezděte autem. Zaparkujte na jednom z parkovišť Park+Ride a naskočte na metro do stanice Donauinsel nebo Handelskai.

Stanice metra Donauinsel leží na lince U1, která projíždí centrem města. Do stanice Handelskai se dostanete linkou U6. Metro jezdí v patnáctiminutových intervalech (do 2:00 dokonce ve tříminutových intervalech) od pátku do soboty a ze soboty na neděli po celou noc! Donauinselfest si tak můžete užít naplno a kdykoli se dostat domů.

Vlakem

Vídeň je snadno dostupná vlakem ze všech směrů. Odtud můžete pokračovat v cestě na festival rychlovlakem nebo přímo metrem a užít si skvělý festival na dunajském ostrově po celé 3 dny! Příměstské vlaky: S1, S2, S3, S4, S7, S80 do zastávky Handelskai.

Tramvají

Tramvají č. 31 na Floridsdorfer Brücke nebo č. 33 na Friedrich Engels Platz.

Autobusem

Autobusem č. 11A na Handelskai nebo autobusy č. 22A, 24A, 31A na Kagraner Platz

Datum: 23.-26. června 2023

Místo konání:
Dunajský ostrov
Donauinsel, 1220 Wien
www.donauinsel.wien.at

Program: https://donauinselfest.at/programm/

Oficiální webové stránky festivalu: https://donauinselfest.at/

Facebook: https://www.facebook.com/Donauinselfest

Instagram: https://www.instagram.com/donauinselfest_wien/

Twitter: https://twitter.com/Inselfest

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6O0JH64E2e_68peXb8-uaQ

Tiktok: https://www.tiktok.com/@donauinselfest_wien

Mapa

Zdroje:

https://www.visitingvienna.com/entertainment/events/donauinselfest/

https://donauinselfest.at/jahre-legendaere-momentewiediese/

https://www.stadt-wien.at/veranstaltungen/festival/plan-und-anfahrt-zum-donauinselfest.html