Unikátní wellness zážitek v lázních Rogner Bad Blumau

0

Bad Blumau jsou světoznámé rakouské lázně, které se nacházejí 65 km od Štýrského Hradce. Toto 40 hektarové místo si vás získá svou atmosférou, krásným okolím a barevnými budovami různých tvarů. Je skutečně ideální pro dovolenou a načerpání nových sil, protože právě zde se lidská energie snoubí s energií přírodní.
Rogner Bad Blumau

Na počátku byl záměr významného rakouského stavitele Hanse Rognera, který se rozhodl využít nabídky přírody – termálních pramenů různých parametrů – v málo známé a hospodářsky nerozvinuté části Rakouska nedaleko slovinských a maďarských hranic. Známý umělec Friedensreich Hundertwasser dodal těmto lázním svými architektonickými návrhy jedinečný půvab. Jeho životní filozofií bylo žít v souladu s přírodou, což uplatnil i v této stavbě. Hundertwasser byl malíř, ekolog a architekt. Sám sebe však označoval za léčitele „nemocné architektury“. Navrhoval velkolepé stavby neobvyklých barev a tvarů, které už při pohledu na ně vyvolávají v návštěvnících pozitivní a šťastné pocity. Ve svých návrzích využíval motivy z přírody. Nejvíce je to patrné na oknech, kterých je až 2400. Sám je nazval diktaturou a zákonem oken. Opakování stejných oken na domě mu připomínalo koncentrační tábor. Snažil se co nejvíce propojit přírodu s budovami a podařilo se mu to například zatravněním střech, výsadbou stromů na balkonech a také tím, že se téměř úplně vyhnul použití pravých úhlů. Ty podle něj do přírody nepatří. V Bad Blumau se nachází několik zajímavých staveb.

Stammhaus

Stammhaus je hlavní budovou celých lázní. Návštěvníky již zvenčí zaujme krásnou barevnou fasádou a nepřehlédnutelná je i zlatá kopule, která je typickým znakem Hundertwasserovy tvorby a prý přináší hostům štěstí. Uvnitř se nachází 46 místností různého druhu. Přespat můžete v klasických pokojích pro dva. Můžete si vybrat pokoj s balkonem nebo bez něj. Pro zamilované jsou tu romantické pokoje s postelí s baldachýnem. Apartmá zase nabízejí více prostoru, protože se skládají z předsíně, obývacího pokoje, ložnice a koupelny.

Stammhaus

Ziegelhaus

Hundertwasser pojmenoval „kopce“, které tvoří budovy, jako HügelWiesenLand – Luční hory. Právě na jejich západní straně se nachází takzvaný Ziegelhaus neboli Cihlový dům. Na první pohled vás okouzlí výrazná cihlová fasáda, která pochází ze starého statku v Bad Blumau. V tomto domě najdete až 100 pokojů a dostanete se z něj do všech částí lázní.

Rogner Bad Blumau - Ziegelhaus

Steinhaus

Dalším zajímavým domem je takzvaný Kamenný dům s krásnou kamennou fasádou, který pojme až 150 hostů, zejména ve větších apartmánech o rozloze od 40 m² do 95 m², kde si mohou v soukromí vychutnat chvíle nicnedělání.

Rogner Bad Blumau

Kunsthaus

Architektura této budovy je inspirována Hundertwasserovým muzeem ve Vídni. Má obloukovitý tvar a modrá věžička je opravdu nepřehlédnutelná. K ubytování nabízí 100 pokojů.

Rogner Bad Blumau

Augenschlitzhäuser

Tento dům s modrou fasádou má tvar půl oka a nabízí 13 apartmánů k ubytování. Nacházejí se zde apartmány s terasou, kde najdete malou kuchyňku spolu s ložnicí a obývacím pokojem.

Rogner Bad Blumau

Waldhofhäuser

Pokud hledáte klid a pohodu, pak se rozhodně ubytujte zde. Apartmány jsou v podzemí nebo vestavěné do kopce, ale přesto propouštějí dostatek světla z nádvoří. K dispozici jsou pokoje s malou terasou, kde místo televize najdete meditační koberec nebo pohodlné křeslo. Navíc je každé apartmá vybaveno termální vanou, takže si můžete užívat lázně v soukromí. Veškerý nábytek je vyroben z prvotřídního dřeva, aby hosté měli skutečný pocit dokonalého spojení s přírodou, a z každého domu vede přímá cesta do lázní.

Rogner Bad Blumau

Lázně nabízejí mnoho zajímavých procedur. K dispozici je finská nebo bylinková sauna, koloterapie, vířivka, římské lázně, infračervená komora a bazén se studenou vodou. Pro dokonalou relaxaci je k dispozici solná jeskyně se solí z Mrtvého moře a kabina s mořským klimatem, dále masáže a ajurvédské procedury.

Prostor je napájen dvěma vlastními prameny: jemným léčivým pramenem Melchior-Heilquelle, který dosahuje teploty 47,2 stupně Celsia. Druhý – Vulkania – je horký a dosahuje 110 stupňů a má nejvyšší obsah minerálů v oblasti štýrských termálních pramenů. Celkem se venkovní a vnitřní bazény rozkládají na ploše 2 700 m2. Termální voda se využívá také k vytápění a výrobě elektřiny.

V okolí Bad Blumau je 118 km stezek pro cyklisty a pěší turisty. Toto místo je také lákadlem pro milovníky golfu, neboť se zde nachází 5 golfových hřišť. Na své si přijdou i příznivci in-line bruslení, jízdy na koni, tenisu a rybaření.

Rogner Bad Blumau

Ceník, fotogalerie, ubytování, recenze

Podívejte se na profil lázní na Booking.com, kde najdete aktuální nabídky, ceník a recenze hostů.

Adresa

Bad Blumau 100,
8283 Bad Blumau,
Rakousko
www.blumau.com