Therme Laa – relaxace v regionu Weinviertel

0

Therme Laa – Hotel & Silent Spa se nachází v krásném prostředí regionu Weinviertel v obci Laa an der Thaya nedaleko našich hranic. Nabízí vše, co potřebujete k relaxaci a odpočinku: na ploše 7800 m2 na vás čeká lázeňský areál s různými termálními bazény, kde na sebe můžete nechat působit teplo léčivé vody. Součástí Therme Laa je také saunová zóna, bazény a atrakce pro děti a luxusní „tiché lázně“ Silent Spa. Pro návštěvníky, kteří by chtěli v Therme Laa strávit více dní, je ideální pobyt v přilehlém lázeňském hotelu.

Jsou Therme Laa vhodné pro děti?

Therme Laa je ideální pro rodiny s dětmi. Pro vaše ratolesti je zde spousta atrakcí. Dětský bazén v Therme Laa je mimořádně bezpečný, protože je hluboký pouze 30 cm a z okraje bazénu máte optimální výhled na vodu. Na hrající si děti tak máte dobrý výhled. Denní animační program a plavecké mořské panny jsou zábavou zejména pro malé návštěvníky lázní. Ani starší děti se zde však nebudou nudit, protože dobrodružná skluzavka a bazén s bílou vodou slibují spoustu akce. Díky textilní sauně vhodné pro rodiny s dětmi nemusíte během návštěvy s vašimi nejmenšími o saunování přijít. Jak vidíte, v Therme Laa se vy i vaše děti zaručeně skvěle pobavíte!

Oblasti v Therme Laa

Různé prostory Therme Laa zaručují návštěvníkům dokonalou relaxaci a wellness. Ve vodním světě (Wasserwelt) můžete relaxovat a odpočívat v teple termální vody. V saunové oblasti (Saunabereich) na vás čekají různé sauny s aromatickými nálevy, parní lázeň a dva bazény. Pro rodiny s dětmi je v Therme Laa připraven Dětský svět (Kinderwelt) se spoustou zábavy a her. Dětský bazén, akční skluzavka a zábavný program potěší malé návštěvníky lázní. V Tichých lázních si můžete dopřát exkluzivní relaxaci. Níže se podrobně dozvíte, co na vás v jednotlivých oblastech čeká.

Vodní svět (Wasserwelt)

V lázních Therme Laa na vás čeká vodní svět o rozloze 7 800 m2. Ve čtyřech různých bazénech můžete skutečně relaxovat. Uvnitř najdete termální bazén o teplotě 34 °C s tryskovým kanálem a masážními lavicemi. Ve venkovním areálu se nachází bazén se slanou vodou, který návštěvníky lázní potěší teplotou 36 °C a atmosférickou podvodní hudbou. Venku se nachází také aktivní bazén s teplotou 25 až 29 °C a masážní bazén o teplotě 34 °C se vzduchovými bublinkovými lehátky a masážními stěnami. Atrakcí pro rodiny s dětmi je tobogán.

Dětský svět (Kinderwelt)

Pro malé návštěvníky nabízí Therme Laa v Kinderweltu dětský bazén s hloubkou 30 cm, skluzavkou a vodními hračkami. Pro trochu starší děti je tu 90 metrů dlouhá skluzavka Fantasia a bazén s bílou vodou! Pokud se vaše ratolesti vždycky chtěly cítit jako mořská panna nebo mořský muž, v Therme Laa budou mít tuto možnost. Za poplatek si děti mohou nasadit zapůjčené ploutve a na hodinu se cítit jako obyvatelé podmořského světa. Upozorňujeme, že děti je nutné přihlásit telefonicky nebo e-mailem. Od pondělí do pátku od 13.00 do 18.00 a v sobotu, neděli a o svátcích od 10.00 do 18.00 nabízí Therme Laa pro vaše nejmenší rozmanitou zábavu. Pro děti, které se učí plavat, je v Therme Laa připraven kurz plavání. V souvislosti s tímto kurzem získáte zvýhodněné vstupné do Therme Laa. Ačkoli je vstup do saunové části povolen pouze dětem starším 14 let, do rodinné textilní sauny můžete vstoupit i s dětmi mladšími 14 let. V bylinkové chýši, sauně na stromě a parní lázni můžete s celou rodinou relaxovat v atmosférickém světle a příjemných vůních.

Sauny (Saunabereich)

V saunovém areálu hotelu Therme Laa je toho k vidění spousta. Nabízí čtyři různé sauny, parní lázeň a bazénovou krajinu. Sauna Weinviertel vizuálně připomíná starý vinný sklípek a funguje jako klasická sauna a biosauna s maximální teplotou 55 °C. Sauna u jezera boduje fantastickým výhledem přes panoramatické okno. Parní lázeň v Therme Laa je ideální pro ty, kteří hledají změnu oproti vysokým teplotám klasické sauny. Zde můžete relaxovat při nádherných vůních a atmosférické hudbě. Součástí bazénové krajiny je ponorný bazén a termální bazén. Oba bazény a řada lehátek se nacházejí ve venkovním areálu hotelu Therme Laa. Do saunové části mohou vstoupit návštěvníci starší 14 let.

Tiché lázně (Silent Spa)

Pokud si chcete odpočinout ve špičkových denních lázních, pak jsou pro vás Tiché lázně v Therme Laa tím pravým místem! Zde můžete relaxovat v luxusním prostředí. Lázeňský prostor je vyzdoben historickými ornamenty a nabízí nádherný výhled. Během svého pobytu můžete očekávat širokou nabídku komplexních služeb, díky nimž se váš pobyt v Tichých lázních stane nezapomenutelným. Váš pobyt zahrnuje vstup do termálního a saunového světa a Tichých lázní. Vyplatí se naplánovat si návštěvu předem a rezervovat si tam místo. V případě vyčerpání kapacity lázní vám bez rezervace nebude umožněn vstup. Po příjezdu do lázní Therme Laa můžete zaparkovat své auto na bezplatném parkovišti.

Therme Laa vám na celý pobyt zapůjčí koupací balíček s županem a ručníkem, takže můžete přijet bez velkého množství zavazadel. Můžete si také zapůjčit osušky do sauny. Jako dárek obdržíte koupací obuv. Šampon, tělové mléko a krém na ruce můžete nechat doma, protože tyto produkty najdete v šatnách a sprchách Tichých lázní. Upozorňujeme, že do Tichých lázní mohou vstoupit pouze návštěvníci starší 16 let.

K dispozici máte rezervované lehátko s vlastním trezorem a ochotnou obsluhu lehátek Therme Laa. Při odpočinku si můžete přečíst noviny na tabletu nebo využít zábavný program. K dispozici je také knihovna s různými novinami a knihami. Abyste se nenudili, můžete si v Tichých lázních zahrát také šachy nebo vrhcáby. Pro další relaxaci nabízí tento prostor také saunu a cvičební ceremoniály. Můžete také využít 15% slevu na všechny masáže a kosmetické procedury. V Tichých lázních vás budou hýčkat také kulinářskými specialitami. Každý den od 9:00 do 11:30 se pro hosty podává snídaně formou bufetu. Můžete se jí posilnit na začátek dne a poté si odpočinout na některém z lehátek a zpříjemnit si tak den. Pro malé občerstvení mezi tím jsou k dispozici čaje Sonnentor, voda, oříšky, čerstvé a sušené ovoce. Od 14.30 do 16.30 si můžete pochutnat na odpoledním koláči. Od října do května se v Tichých lázních koná také nedělní brunch od 9.00 do 14.00 hodin.

Exkluzivní oblasti

Během dne Relax! můžete využít širokou nabídku služeb. Vstup do termálních lázní a sauny je v ceně. Relaxovat podle libosti můžete také v odpočinkové zóně Relax! Speciálně pro vás je zde vyhrazeno také Relax! lehátko. Během návštěvy dostanete k dispozici koupací koš s županem a ručníkem. K dispozici budete mít osvěžující nápoje a občerstvení. Obdržíte také poukaz v hodnotě 12 EUR do vlastní lázeňské restaurace. Dvacetiminutové sezení v infračervené kabině a šestiminutové využití solária je zdarma. Chcete si v Therme Laa dopřát masáž nebo navštívit kosmetický salon? Pak můžete využít 15% slevu Relax! Sleva na proceduru dle vlastního výběru. Nabídka Relax! platí pro návštěvníky starší 14 let.

Můžete své rodině dopřát speciální odpočinek a rezervovat si rodinnou oázu. Pohodlné odpočinkové ostrůvky nabízejí místo až pro dva dospělé a tři děti. V létě si můžete vybrat mezi vnitřním a venkovním lehátkem. Součástí balení je koupací vak s župany, ručníky a dekou pro vás i vaše blízké. Využít můžete také širokou nabídku hygienických potřeb. K dispozici je čajový bar, kuchyňka a řada časopisů. K dispozici je také dětský koutek pro vaše děti a místnost na přebalování. Obdržíte také 10% poukaz na dětské procedury. Je důležité, abyste si rodinnou oázu rezervovali předem. Můžete tak učinit telefonicky nebo e-mailem.

Ubytování

Čtyřhvězdičkový lázeňský hotel Superior nabízí vše, po čem vaše srdce touží. K dispozici je celkem 122 stylově zařízených pokojů a apartmánů, které umožňují relaxační wellness dovolenou. Vybrat si můžete z různých typů pokojů. Dáváte přednost světlým a příjemným pokojům, nebo se cítíte pohodlněji v pokojích s nábytkem z tmavého ořechového dřeva? Nejmenšími možnostmi ubytování jsou dvoulůžkové pokoje Superior a pokoje Panorama o rozloze 30 m2. Díky rozsáhlému prosklení nabízejí skvělý výhled do exteriéru. Obzvláště luxusní jsou pokoje Junior Suites o rozloze 45 m2 a Senior Suites o rozloze 60 m2. Všechny pokoje mají manželskou postel, TV s plochou obrazovkou, Wi-Fi připojení a minibar. V závislosti na typu pokoje, který si vyberete, budete mít k dispozici zážitkovou sprchu nebo vanu. Apartmá mají obojí. V apartmá junior a senior jsou k dispozici také rozkládací pohovky. Jako hosté Thermenhotelu máte přístup do exkluzivního wellness centra. Odpočívat mimo ruch Therme Laa můžete ve vlastním hotelovém lázeňském bazénu. Ten je z jedné strany lemován lehátky a z druhé strany orámován panoramatickým sklem. Z bazénu i z lehátek si můžete vychutnat jedinečný výhled na severní Weinviertel. Součástí venkovního areálu je také sauna, relaxační místnost, bar a vířivka.

Díky přímému přístupu z hotelu do wellness centra a sauny nemusíte chodit daleko, abyste mohli začít relaxovat. Jak vidíte, v lázeňském hotelu na vás čeká čistá relaxace!

Podívejte se na možnosti ubytování, dostupné termíny a ceny

Otevírací doba

Otevřeno denně od 9:00 do 22:00 hodin
Bazény se zavírají ve 21:40.
Ve dnech 24.12. a 31.12. jsou lázně otevřeny do 17:00.
Poslední vstup je 2 hodiny před uzavřením
Ceny v Therme Laa 2023
Ceny se liší podle toho, zda chcete navštívit pouze vodní svět, kombinovat termální lázně a saunu nebo strávit wellness den v Tichých lázních.

Therme Laa pořádá různé tematické dny v běžné pracovní dny (neplatí během státních svátků a školních prázdnin). V pondělí mohou rodiny vzít své dítě do termálních lázní zdarma. V úterý mají slevu senioři, ve středu ženy a ve čtvrtek muži.

Ceník Vodní svět (Wasserwelt)

Můžete si vybrat mezi pobytem do tří hodin, celodenní vstupenkou a večerní vstupenkou (od 17 hodin). Děti do tří let můžete vzít do termálních lázní zdarma. Pro osoby s průkazem osoby se zdravotním postižením jsou k dispozici zvýhodněné vstupy (od 50 %), registrovaný doprovod má vstup zdarma.

Dospělí

 • 3 hodiny 25,50 EUR
 • Prodloužení na 1/2 hodiny nebo její část 2,50 EUR
 • Celodenní vstupenka od 5 hodin 38,00 EUR
 • Večerní vstupenka od 17:00 hodin 25,50 EUR

Děti

Ceny pro děti platí do jejich 14. narozenin. Vstup do termálních lázní pro děti do 14 let pouze v doprovodu dospělé osoby.

 • Hodiny 16,50 EUR
 • Prodloužení o 1/2 hodiny nebo její část 1,30 EUR
 • Děti do 3 let mají vstup zdarma
 • Celodenní vstupenka od 5 hodin 23,00 EUR

Ceník Sauna World (Saunawelt)

 • Vstup pro osoby starší 14 let (kromě rodinné textilní sauny)
 • Příplatek za vstup do termálních lázní 12,00 EUR
 • Příplatek za večerní vstupenku od 17:00 hod. 6,50 EUR
 • Rodinná textilní sauna zdarma

Exkluzivní nabídky

 • Relaxujte! 95,00 EUR
 • Rodinná oáza 38,50 EUR
 • Rezervace v rodinné oáze je možná pro minimálně 1 dospělou
 • Osobu s 1 dítětem a maximálně 2 dospělé osoby a 3 děti na jednom ostrově lehátek.

Osoby se zvláštními potřebami

 • Platí pouze s průkazem osoby se zdravotním postižením (od 50 % postižení). Celý resort je bezbariérový!
 • Celodenní vstupenka 30,40 €
 • Registrovaná doprovázející osoba má vstup zdarma

Froté ručníky a župany k zapůjčení

 • Balíček: koupací taška s županem a 2 ručníky 18,50 EUR
 • Půjčení županu 10,00 EUR
 • Půjčení ručníků 5,00 EUR

Adresa

Therme Laa se nachází v Laa an der Thaya v severní části regionu Weinviertel v Dolním Rakousku. Pokud cestujete autem, zadejte tuto adresu do navigace:

Therme Laa – Hotel & Silent Spa
Thermenplatz 1
Thermenplatz 3
2136 Laa an der Thaya, Dolní Rakousko
Webové stránky: www.therme-laa.at

Ujistěte se, že jste zadali správnou adresu, protože hotel a termální lázně mají různé vchody. Nejlépe je sledovat ukazatele, abyste našli správnou cestu. V areálu se nachází bezplatné parkoviště s dostatkem parkovacích míst.

Vlakové nádraží Laa an der Thaya je vzdáleno pouhých 200 metrů od hotelu Therme Laa – Hotel & Silent Spa. Díky tomu je cestování vlakem velmi snadné. Hoteloví hosté mohou využít exkluzivní kyvadlovou dopravu. Ta vás pohodlně dopraví z vlakového nádraží Laa an der Thaya do lázeňského hotelu.