Přírodní rezervace Hohe Wand s vyhlídkou Skywalk

0
12
Hohe Wand
foto: wieneralpen.at
Přírodní rezervace Hohe Wand je rájem pro turisty, rodiny s dětmi a všechny milovníky přírody, kteří hledají nové zážitky. Na zalesněné náhorní plošině nedaleko Wiener Neustadtu si každý najde to své. Horská silnice, která zde byla vybudována v roce 1932, vás pohodlně vyveze až do nadmořské výšky kolem 1000 metrů. K dispozici je také skalní stezka, nádherná rozhledna nebo jedinečná vyhlídka Skywalk, která se nachází 150 m vysoko nad údolím a potěší všechny milovníky výšek a výhledů. Odtud je vidět Neziderské jezero, Schneeberg a úpatí Alp.

Hohe Wnad

Zejména z jihovýchodní strany je Hohe Wand velmi působivý pohled, protože v této části spadá do údolí téměř kolmou stěnou vysokou až 250 m. Vápencová stolová hora je také jedinečným místem pro horolezce a paraglidisty. Na tuto stěnu vedou oblíbené ferratové cesty.

Hohe Wand
foto: lowaswatercam.co.uk

Hohe Wand má status přírodního parku, který zde byl vyhlášen v roce 1969. Příjezd autem na náhorní plošinu je možný pouze po placené silnici vedoucí mezi Stollhofem a Maiersdorfem. Při odbočení z hlavní silnice se platí mýtné. Psi jsou v parku povoleni, ale musí být na vodítku. Silnice (Bergstraße nebo také Hohe Wand Straße) jsou důmyslně navrženy ve strmé skalní stěně, včetně sloupových galerií, které byly na silnici doplněny v letech 2008-2010 pro zvýšení bezpečnosti provozu. Silnice byla postavena v letech 1932-1934 a v roce 1964 byla vyasfaltována. Jízda po této krátké horské silnici je také zážitkem sama o sobě.

Náhorní plošinu pokrývají krásné borové a smíšené lesy. Rodiny s dětmi mohou navštívit výběh se zvířaty a zoo. Vydejte se na průzkum mnoha nenáročných turistických tras. Do některých z nich se dá dokonce vjet s kočárkem. Parkování na vyhrazených místech je zdarma.

Hohe Wand
foto: thelocal.at

Největší atrakce na Hohe Wand

Kovová vyhlídková plošina Skywalk se nachází v blízkosti horské chaty Gasthaus Postl na jihovýchodní skalní stěně Hohe Wand. Je vidět již z horské přístupové cesty vedoucí k Hohe Wand. Místo je označeno značkami a v jeho blízkosti je k dispozici parkoviště.
Vyhlídka Skywalk byla postavena v roce 2002. Vyčnívá do prostoru nad údolím asi 5 metrů a má průhlednou podlahu. Jako protiváha je ve skále údajně umístěno 30 tun závaží, takže vás vyhlídka určitě udrží. Z terasy je krásný výhled na východ a jihovýchod do Panonské pánve.

Hohe Wand
foto: wieneralpen.at

Felsenpfad (Skalní chodník) – ocelový chodník o délce asi 150 m, který je zavěšen podél jihovýchodní skalní stěny Hohe Wand a byl vybudován v roce 2003. Nachází se v blízkosti restaurace Kohlröserlhaus.
Ze stezky je opět krásný výhled do údolí a kolem na stěnách rostou drobné rostliny a poletují motýli. Stezka překonává výškové rozdíly pomocí schodů. Podél stezky byla ve skále malá jeskyně.

Hohe Wand
foto: wieneralpen.at

Aussichtsturm (rozhledna ) – 18 m vysoká rozhledna kovové konstrukce se nachází na kopci nad horskou chatou Wiener Neustädter Haus, která je na druhé (západní) straně Hohe Wand. Zaparkovat můžete u chaty a přes hřiště se asi po 10 minutách dostanete k rozhledně. Cesta je vyznačena u chaty. Vstup na rozhlednu je zdarma.
Z rozhledny je za dobrého počasí vidět na Schneeberg, Gutensteinské Alpy a Panonskou nížinu na druhé straně směrem k Vídni a do Maďarska. Pod vámi jsou lesy Hohe Wand a na protějším kopci výrazně žlutá horská chata Waldeggerhaus. Na protější straně Hohe Wand se nachází horská chata Kleine Kanzel.

Hohe Wand
foto: wandernundmehr.at

Vyhlídka Kleine Kanzel se nachází na západní straně Hohe Wand za hospodou Kleine Kanzel. Už z parkoviště u hostince je vidět hora Schneeberg. A pokud půjdete ještě kousek dál, najdete zde označenou vyhlídku s opravdu pěkným výhledem na Schneeberg. Výhled je možný také z venkovní terasy restaurace.
Restaurace Kleine Kanzel je nejvyšším bodem pohoří Hohe Wand, na který lze dojet autem. Od restaurace se můžete vydat také na nejvyšší kopce Hohe Wand, Plackles (1 132 m) a Große Kanzel (1 052 m). Kousek od restaurace se nachází menší zoologická zahrada (Tierpark).

Hohe Wand
foto: meinbezirk.at

Oficiální webové stránky přírodního parku Hohe Wand: naturpark-hohewand.at/en/

Brožura: Naturpark

Ubytování v okolí: Booking.com