Lázně Sonnetherme – odpočinek pro celou rodinu

0

Celá rakouská oblast Neusiedlersee proslula hlavně svými termálními lázněmi. Rovněž se tu nachází velké množství wellness resortů. Lázně Sonnentherme ležící východně od Lutzmannsburgu jsou z nich pravděpodobně tím nejznámějším. Co tu najdete?

Něco pro fanoušky adrenalinu

Zábavní park vznikl nedaleko rakousko-maďarských hranic a představuje perfektní místo hlavně pro rodinnou dovolenou s dětmi. Na tuto cílovou skupinu se ostatně zaměřuje již od svých počátků v roce 1993.

Dnes patří mezi nejmodernější svého druhu v Rakousku. Návštěvníci mají zajištěno komfortní ubytování díky několika hotelům a mnoho hodin zábavy v samotném vodním světě. Klasikou je samozřejmě standardní plavecký bazén, který měří 25 metrů. V areálu však najdete i 270 metrů dlouhý tobogán, pojmenovaný XXL Monster Ride-Rutsche. Po něm se můžete svézt dolů na nafukovací pneumatice, a to navíc rovnou i se dvěma dalšími nadšenci do adrenalinu.

Kromě něj vás čekají i tobogány další, třeba Twister nebo Speedy. Zábavu si na nich užijí jak ti mladší, tak i trochu odrostlejší. Zdejší skokanské můstky mají výšku 1,2 nebo 3 metry a nad vodu provozovatelé aquaparku nainstalovali síť.

 

Využít můžete bazény venkovní i ty vnitřní v případě, že by vám počasí zase tak úplně nepřálo. Ten venkovní zvaný Splash pool má hloubku 3,6 metru. Uvnitř se pak nalézá bazén relaxační. Tam sice nepotkáte žádné atrakce, vybaven je ale masážními tryskami, které vám pobyt zde mimořádně zpříjemní.

Kde vládne ráj pro děti

Samozřejmostí jsou speciální mělké bazénky určené pro nejmenší. Ty jsou navíc opatřeny i vlastními mini skluzavkami. Stupňovité dětské bazénky mají teplotu vody 36 °C.

Na děti bylo pamatováno i s hernou a dalším zázemím, kde můžete děti pohodlně obstarat – přebalit, v soukromí důmyslně řešeného koutku nakojit nebo je dát na chvíli spát do odpočinkové místnosti. K dispozici je taktéž vybavená kuchyňka, ve které je možné ohřívat vlastní přinesené pokrmy. Nechybí tu ohřívač na lahve, mikrovlnná trouba ani dětské židličky.

A pozor, malí hosté mohou využít i jednu lahůdku, jíž je dětská sauna plně přizpůsobená jejich potřebám. Díky nižší teplotě je vstup absolutně bezpečný již pro děti od 3 let. Svoje potomky můžete poslat taktéž do vířivky Bubble Pool, která je navržená extra pro ně. Do lázní lze jet už s těmi nejmenšími miminky ve věku několika měsíců. Pro takto malé děti se tady pořádají i plavecké kurzy, a to, pozor, zdarma.

Jednou z nejoblíbenějších částí areálu je dětské aquacentrum situované ve volné přírodě, kde si mohou děti hrát venku a současně zůstat v příjemném přirozeném stínu. Další oblíbenou atrakci představuje Outdoor Bobby Car Race, kterou najdete pod nafukovacím hradem. Hřiště na mini fotbal a beach volejbal zabaví i větší děti.

Prostor pro dokonalý odpočinek

Chcete si od svých ratolestí na pár minut odpočinout nebo naopak konečně vyrážíte úplně bez potomků? V tom případě vám svoje brány ochotně otevře Relax World. Čekají na vás třeba luxusní bublinkové koupele nebo saunový svět s infračervenou saunou. Nebo vás zláká klasická sauna parní, finská, případně méně tradiční aroma sauna? Rodiče mohou využít i 170 m² prostoru aquaparku a dopřát si také vodní masáže či jiné wellness procedury. Součástí toho prostoru je rovněž stylová restaurace a kavárna, protože dobré jídlo a pití u kvalitního odpočinku nemůže chybět.

Venkovní prostranství všem generacím nabídne skvělou příležitost k odpočinku na lehátkách. Ostatně ne nadarmo se lázně jmenují Sonnentherme a vznikly v krajině, která se může chlubit největším počtem slunečních dní v celé zemi. Nacházejí se zde také léčivé termální prameny, u nichž teplota vody dosahuje 31 a 32 °C.