Therme Wien – největší rakouské lázně

0

Therme Wien jsou lázně přímo v rakouské metropoli, nacházejí se konkrétně na jejím jižním okraji. Jedná se o moderní termální lázně, největší svého druhu v Evropě. Co vás v nich čeká?

Základní informace a krátce k historii

Sirné prameny mají ve Vídni dlouhou tradici. Jejich blahodárné účinky se záhy naučili využívat dokonce už staří Římané. Voda z pramenů je vhodná na koupání i k pití. Léčí se tak hlavně nemoci pohybového aparátu, oběhové soustavy nebo choroby kožní. Lázně zde byly oficiálně založeny v roce 1974, tedy ještě jako Therme Oberlaa. Komplex se přebudování na Therme Wien dočkal v roce 2010.


Z centra města se sem dostanete linkou metra U1, a to bez přestupu. Lázně s celkovou užitnou plochou rovných 75 000 m² lemují četné kaskády a fontány. Therme Wien vznikly podél potoka, kde se nacházejí jednotlivé sekce, do nichž jsou lázně rozděleny. Těm se říká kameny kvůli jejich symbolickému umístění podél vodního toku a dělí se následovně:

Kámen fitness

Zacvičíte si tu na moderních tréninkových přístrojích, využít můžete služby trenéra nebo výživového poradce.

Kámen klidu

Neexistuje lepší způsob, jak si perfektně odpočinout než v této zóně obsahující například bazén ticha nebo bazén s minerální vodou.

Kámen sauna

Tento kámen nabízí bezpočet saun, bazény s chladnou i teplou vodou, masáže nebo třeba i parní lázně.

Kámen krásy

Kámen krásy ocení asi hlavně dámy. Přináší totiž služby kadeřníka nebo kosmetičky. Samozřejmostí jsou rozsáhlé odpočívárny.

Therme Wien – zábava pro děti i dospělé

V lázních najdeme v současné době 26 bazénů, 24 saunových a parních kabin, 2 500 lehátek a celkem 6 000 m² plochy určené k relaxaci. V letním období určitě při své návštěvě nevynechte bazén venkovní se slanou vodou, příjemnou relaxační hudbou a světelnými efekty. V Therme Wien je však dostatek zábavy po celý rok.


Mimo klasického odpočinkového a sportovního vyžití v podobě jeskynního bazénu, bylinkových komor nebo odpočívárny s krbem zde můžeme nalézt i méně klasické prvky starající se o zábavu hostů, například rozsáhlou lázeňskou knihovnu nebo kino. Kdo si nechce číst, může čas trávit dokonce i poslechem předčítaných knih. Milovníky nočního života potěší venkovní letní bar s pódiem, které slouží pro nejrůznější kulturní produkci. Během roku se zde navíc pořádají ještě další speciální akce, například gastronomického zaměření.


Ideální vyžití poskytují Therme Wien také pro rodiny s dětmi. Ty si užijí dobrodružství třeba v kanálu s divokou vodou. Vyzkoušet si mohou skluzavky, vodní věže, ale také loutkové divadlo. Nemůže chybět ani park na vodní hry a sportovní vyžití v podobě volejbalu nebo boccie. Rodiče zajisté uvítají možnost hlídání a animačního programu pro nejmenší hosty. Na pár chvil tady můžete své potomky v klidu zanechat a věnovat se jen sami sobě.

Lázně pro zdraví i pro potěšení

Absolvovat můžete taktéž klasické léčebné procedury v podobě rehabilitace, balneoterapie, hydroterapie nebo ergoterapie. Vysokou úroveň poskytovaných služeb ostatně dokládá i prestižní ocenění EUROPEAN HEALTH & SPA AWARDS. V Therme Wien tak najdou ideální místo pro zdraví i odpočinek děti, dospělí i senioři.


Spektrum lázeňských a wellness služeb doplňuje i několik restaurací a lázeňská cukrárna. Vídeň je svými sladkými dobrotami přímo proslulá a ani cukrárna Oberlaa není výjimkou. Ročně na tomto místě zpracují rovných 16,5 tuny čokolády. Zastavit se tu na zákusek je tak téměř povinností.
Lázně obklopuje i stejnojmenný lázeňský park, který je památkově chráněn. Mezi hosty lázní jsou oblíbenou atrakcí zejména místní zahrady. Ty jsou rozdělené do jednotlivých tématických úseků. Zhlédnout tak můžete například působivou japonskou zahradu nebo nasát při procházce neopakovatelnou atmosféru zahrady zamilovaných.

Otevírací hodiny

Otevřené 364 dní v roce

Podelok až Sobota: 9:00 – 22:00

Neděle a svátky: 8:00 – 22:00

24.12. – zavřeno

31.12. – 8:00 – 14:00

1.1. – 9:00 – 22:00

Ceník Therme Wien (platný od 1. září 2023)

Vstupné

Kategorie Do 3 hodin Každá další minuta do 6 hodin Denní lístek od 6 hodin
Dospělí €28,00 5 centů €37,00
Mladiství €30,00 2 centy €39,00
Děti €27,00 2 centy €36,00

Nabídky

  • Kindermontag: 1 dítě na dospělou osobu zdarma (od 3. do 8. roku života)
  • Příplatek za saunu: €12,00
  • Relax! Denní dovolená: €96,00
  • Relax! Odpoledne (od 16:00): €59,00
  • Po-pracovní lístek (od 18:00): €32,40
  • Relax! Po práci: €36,40

Doplňkové služby

Služba Cena
Alpha-Sphere €9,00
Infrarot-Kabine €9,00
Solárium €5,50/€6,00
Půjčení osušky €6,00
Půjčení županu €9,00

Parkování

Doba parkování Cena
Do 3,5 hodiny €5,00
Každá další hodina €1,00
Denní lístek od 6 hodin €7,50

Poznámky:

  • Ceny jsou včetně DPH.
  • Při ztrátě čipového náramku se účtuje dodatečný poplatek €20,00.

Další tarify a slevy najdete na stránkách Therme Wien

Parkování je zpoplatněné částkou 3, – EUR na 3 a půl hodiny. Maximální cena za celodenní parkování je 5,50 EUR.

Adresa
Therme Wien
Kurbadstraße 14, 1100 Wien