Dům hudby – Haus der Musik

0

Dům hudby je moderní interaktivní muzeum v centru Vídně, které vás zve k poznávání hudby v celé její šíři. Více než 3 000 m² výstavní plochy, jedinečné interaktivní instalace, vzácné historické dokumenty, rozmanité zážitky, moderní koncertní sál, kavárna-restaurace pro odpočinek a mnoho dalšího.

Vídeňská filharmonie

V historických reprezentačních prostorách bývalého arcivévodského Karlova paláce se nachází Muzeum Vídeňských filharmoniků, kde kdysi žil jejich zakladatel Otto Nicolai. Světoznámý orchestr se představuje na místě, kde vše začalo.

Dům hudby - Haus der Musik

Novoroční koncert. Film. Ve speciálně upraveném koncertním sále můžete zažít jedinou autorizovanou zkrácenou verzi (35 min.) původního Vídeňského novoročního koncertu. Každou celou hodinu mezi 10. a 21. hodinou.

Dům hudby - Haus der Musik

„Walzerwürfelspiel“ – Sestavte si vlastní valčíkovou skladbu z kostek

Dům hudby - Haus der Musik

Velmistři

Ve 3. patře se vrátíte do období „vídeňské klasiky“. Zde se seznámíte s vybranými významnými skladateli tohoto období prostřednictvím jejich životů, děl a prostředí. V každé místnosti na vás čekají klíčové události ze skladatelova života a také speciální zvuk. Slavný virtuální dirigent vám zprostředkuje jedinečný zážitek: dirigování světoznámého orchestru Vídeňských filharmoniků. Zde udáváte tón vy!

Dům hudby - Haus der Musik

Sonofréra

Ve 2. patře vstoupíte do tajemného světa zvuků a zvukového umění. V sonosféře vzniká nové sluchové povědomí , neobvyklé zvukové experimenty ve vás vyvolají nové zvukové zážitky. Experimentujte s hlasem, hrajte na obří nástroje nebo si vytvořte vlastní CD. Počátek tohoto světa zvuků vznikl v děloze.

Dům hudby - Haus der Musik

Sféra budoucnosti

Hudba mezi realitou a vizí. Jak vypadá potenciální budoucnost hudby a hudební tvorby? Brain Opera představuje nejnovější vývoj na MIT (Massachusetts Institute of Technology) – exkluzivně v DOMĚ HUDBY! Každý návštěvník si vytvoří vlastní hudbu a stane se spolutvůrcem budoucnosti. Tóny totiž zůstanou uloženy a budou se mísit s nápady ostatních návštěvníků v programu Future Music Blender. I bez základních hudebních znalostí zde můžete tvořit hudbu a komponovat.

Adresa

Haus der Musik
Seilerstätte 30
A-1010 Wien
Tel. +43-1-513 48 50
Web: www.hdm.at

Otevírací doba
Denně od 10:00 do 22:00 hod.