Pevnost Hohensalzburg

Pevnost Hohensalzburg, která se majestátně tyčí nad městem Salcburk, je jednou z největších a nejzachovalejších hradních pevností v Evropě. Byla založena v roce 1077 arcibiskupem Gebhardem za vlády císaře Jindřicha IV. a postupně byla...

Státní svátky v Rakousku 2024

Přehled státních svátků v Rakousku. Zjistěte, kdy si Rakousko užívá svátky a jaké další oblíbené svátky se v zemi slaví.

Seegrotte – největší evropské podzemní jezero

Objevte Seegrotte, největší podzemní jezero v Evropě, vzniklé po katastrofě v sádrovém dole. Atraktivní prohlídky s plavbou a historií místa.
Jak nalepit rakouskou dálniční známku (foto:asfinag)

Dálniční známka Rakousko 2024: Ceny, tipy a informace | Rakousko123.cz

Vše, co potřebujete vědět o dálniční známce v Rakousku: ceny, platnost, kde koupit a jaké jsou pokuty za jízdu bez známky. Informace pro řidiče.
Hundertwasserhaus

Vídeňská paleta barev a tvarů Hundertwasserhaus

V centru Vídně se nachází jeden z nejpůsobivějších a nejbarevnějších architektonických skvostů - Hundertwasserhaus. Tato výjimečná stavba, která se stala jedním z výrazných symbolů města, přitahuje pozornost návštěvníků svým neobvyklým a živým vzhledem. Svými...

Školní prázdniny Rakousko 2023/2024

Plánujte podle školních prázdnin v Rakousku od začátku školního roku v září až po hlavní prázdniny v červenci. Důležité termíny a svátky

Therme Laa – relaxace v regionu Weinviertel

Therme Laa - Hotel & Silent Spa se nachází v krásném prostředí regionu Weinviertel v obci Laa an der Thaya nedaleko našich hranic. Nabízí vše, co potřebujete k relaxaci a odpočinku: na ploše 7800...

Parkování ve Vídni

Zjistěte klíčové informace o parkování ve Vídni, včetně pravidel, tarifů a tipů pro návštěvníky. Ušetřete čas a peníze s naším průvodcem parkováním.

Vánoční trhy ve Vídni 2023

Prožijte kouzelnou atmosféru vídeňských vánočních trhů. Objevte tradiční stánky, svařené víno, kulturní akce a vánoční oslavy na nejkrásnějších místech Vídně.

Zámek Eckartsau

Kdyby zdi mohly mluvit, lovecký zámeček Eckartsau by vyprávěl mnoho fascinujících příběhů o posledních dnech Rakouska-Uherska. Eckartsau, zasazený do dunajských mokřadů a ze všech stran obklopený rozlehlými zahradami zámeckého parku, byl v letech 1918-1919...

Relax a zábava v lázních Sonnentherme Lutzmannsburg

Hledáte ideální místo pro relaxaci a zábavu? Náš kompletní průvodce lázněmi Sonnentherme vám nabídne vše, co potřebujete vědět - od bazénů a saun až po wellness procedury a ceník. Užijte si dokonalý lázeňský den!

Cestování do Rakouska autobusem

Plánujete cestovat autobusem z České republiky do Rakouska a nevíte, jak na to? Náš podrobný článek vám poskytne všechny potřebné informace od výběru společnosti, tras až po tipy na cestu. Užijte si pohodlnou a bezproblémovou cestu!

Dlouhá noc muzeí – Lange Nacht der Museen 7. 10. 2023

Navštivte Dlouhou noc muzeí 1. října v Rakousku. Objevte desítky muzeí, speciální akce a noční atmosféru. Vstupenky a doprava za výhodné ceny.

Zmenšený svět v parku Minimundus u jezera Wörthersee

Minimundus, svět miniatur u jezera Wörthersee, je místem pro objevování, zábavu, volný čas, učení a potěšení. Svět miniatur s modely ze všech kontinentů se rozkládá na ploše více než 26 000 m². V měřítku...

Therme Wien – největší rakouské lázně

Therme Wien: moderní termální lázně v srdci Vídně. Největší v Evropě s bohatou historií. Ideální pro relaxaci, léčbu a zábavu pro všechny generace.