Znovuzrození přírody na zámku Schloss Hof

0
4
Schloss-Hof

Největší venkovský zámecký komplex v Rakousku, zámek Schloss Hof, zahajuje novou sezónu v přívalu jara 11. 3. 2023. V zámeckém areálu s nádhernou terasovitou barokní zahradou a půvabným venkovským sídlem si můžete vychutnat probouzející se přírodu v jejích nejrůznějších podobách.

Schloss-Hof
© Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Michal Cilc

Barokní zámek Schloss Hof, ležící u řeky Moravy jen několik kilometrů od Bratislavy, tradičně zahajuje svou velkolepou sezónu velikonočním jarmarkem, který se koná v jedinečném prostředí mezi historickými kulisami zámku a v srdci autentického statku, což dodává místu jakýsi venkovský šarm.

Návštěvníci zámku Schloss Hof mohou během šesti jarních víkendů intenzivněji prožít příchod jara a velikonoční svátky díky tradičnímu velikonočnímu jarmarku, na který po velikonočním víkendu navazuje jarní trh. Probouzející se ze zimy je zámek se svým rozsáhlým areálem a krásnou krajinou ideálním místem pro pestré oslavy jara.

Kreativní jarní programy

Kromě tradičního řemeslného trhu si návštěvníci mohou vychutnat také sladké i slané pochoutky z regionální kuchyně. Pestrý bude i doprovodný program. Dětští návštěvníci mohou popustit uzdu své fantazii v kreativních dílnách a z připravených komponentů vytvořit krásné jarní dekorace nebo barevné drobnosti pro své blízké.

Schloss-Hof
© Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Michal Cilc

 

Po stopách velikonočního zajíčka

Velikonoční trh vrcholí o velikonočním víkendu, kdy si nelze nechat ujít tradiční rakouský hon na vajíčka. Tajné skrýše velikonočního zajíčka budou rozesety po zámeckém parku. Jejich hledání bude jistě zábava pro celou rodinu. Tato aktivita je oblíbená u dívek i chlapců a kromě spousty zábavy přináší i malou odměnu.

Scholl Hof
© Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Michal Cilc

Historický statek

Pobyt na zámeckém statku a v rozlehlých zahradách obohatí projížďky na ponících , nebo návštěva zvířat. Se vzácnými druhy starorakouských domácích zvířat, která se na světě vyskytují jen v omezeném počtu, se můžete setkat a přátelsky si je pohladit pouze na procházce po statku v areálu zámku Schloss Hof. Jízda kočárem jistě potěší malé i velké. Projížďka areálem jako za časů Marie Terezie je prostě nezapomenutelným zážitkem.

Scholl Hof
© Schloß Schönbrunn Kultur- und Betriebsges.m.b.H. – Michal Cilc

Historický zámek v jarní nádheře se zajímavými výstavami

Kromě mnoha zážitků, které nabízejí velikonoční a jarní trhy, si na své přijdou i ti, kteří hledají klid a historii. Vydejte se po stopách prince Evžena Savojského a Marie Terezie při procházce původně zařízenými komnatami hradu. Ať už budete putovat sami nebo ve společnosti průvodce, budete se cítit jako host na velkolepé slavnosti. Nejen vzácně zařízené pokoje dávají nahlédnout do bohatství a každodenního života šlechty 18. století, ale také mimořádná výstava „Poklady na císařském slavnostním stole“, která byla rozšířena o nové téma „Služebnictvo s duší“. Tato část výstavy je věnována slavným Habsburkům, jako byla císařovna Alžběta, Maxmilián Mexický nebo korunní princ František Ferdinand. Součástí výstavy jsou také vzácné zdobené talíře z období biedermeieru pod heslem „Umění přenesené na talíř“. Lovecký zámeček znovu otevírá své brány Po zimní přestávce znovu otevírá své brány také bývalý lovecký zámeček Niederweiden. Na tomto zámku, který je součástí zámeckého komplexu Schloss Hof, se koná další část mimořádné výstavy s názvem „Tajemství z kuchyně – pohled do zákulisí“.

Pokud hledáte aktivní způsob, jak strávit první jarní víkendy ve společnosti rodiny a přátel nebo jak zažít probouzející se přírodu, užijte si jedinečný výlet v prostředí, kde se snoubí krása přírody s kouzlem historie.

Datum: Velikonoční a jarní trhy se konají 11.03.-12.03.|18.03.-19.03. |25.03.-26.03. |01.04.-02.04.|08.04.-10.04.Jarní trhy: 15.04.-16.04.

Místo konání: Schloss Hof, 2294 Schloßhof 1

Vstupné

Velikonoční a jarní trhy: dospělí 8,50 € | děti (6-18 let) 4,- € | rodiny (2 dospělí + max. 3 děti) 21,- €.
Velikonoční a jarní trhy včetně zámku Schloss Hof a hradu Niederweiden: dospělí 21,- € | děti (6-18 let) 12,- € | rodiny (2 dospělí + max. 3 děti) 54,- €.
Roční vstupenka dospělí 46,- € | děti (6-18 let) 26,- €.
Komentovaná prohlídka ve slovenském jazyce: dospělí 4,- € | děti 2,- €
Vstupenky lze zakoupit také online na imperialtickets.com.
Více informací: www.schlosshof.at/sk